Pielgrzymka do Gaździny Podhala

"Pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela: jest praktyką czynnej ascezy i pokuty za ludzkie słabości, wyraża nieustanną czujność człowieka wobec własnej ułomności i przygotowuje go wewnętrznie do przemiany serca".

Św. Jan Paweł II

ludzmierz 27 08 2022

W sobotni poranek 27.08.2022 r. grupa naszych parafian, na czele z ks. proboszczem Władysławem udała nie na Podhale, by wypraszać potrzebne Łaski do Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Bo to w Ludźmierzu jest siedziba Matki Bożej zwanej gaździną Podhala. Po przyjeździe na miejsce została odprawiona Msza Święta i czas na zwiedzanie tego urokliwego miejsca. Drugim również wyjątkowym miejscem na trasie pielgrzymki było Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Zakopane-Krzeptówki.

 FOTORELACJA:
 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka do Gaździny Podhala