Nie lękajcie się świętości

24.04.2014 roku odbyły się eliminacje okręgowe Konkursu Poezji Religijnej organizowane prze Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Domu Katolickim im. Jana Pawła II w Żywcu.

W Konkursie uczestniczyły dzieci z naszej Parafii z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie pod opieką katechety ks. Mieczysława:

• Wandzel Julia kl.III –wiersz: „Pod prąd”- autor: ps. Mona
  • Mrowiec Agnieszka kl.IV – wiersz : „Święty Franciszku”- autor Ks. Jan Twardowski
  • Sowa Katarzyna kl. V –wiersz: „Trochę plotek o świętych- autor Ks. Jan Twardowski

Do finału zakwalifikował się Paweł Sowa – ministrant, lektor z naszej parafii uczęszczający do Gimnazjum Jana Pawła II w Twardorzeczce. Recytował wiersz: „Święte iskierki” - autor nieznany.

„Nie lękajcie się świętości” - tymi słowami papież Jan Paweł II rozpoczął swoje orędzie skierowane do młodych z okazji Światowych Dni Młodzieży w 1990 roku. Swoją osobą papież Polak dał nam żywy przykład, że świętość nie traci nigdy ważności i jest aktualna. Święci, mistrzowie wiary, stają się dla nas autorytetem i drogowskazem.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży poprzez recytowanie poezji zachęca do refleksji i próby odpowiedzi na pytania: Czym jest świętość? Czy dziś można być świętym, a przez to aktywnie władcza się w przeżywanie kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł.Jana XXIII 27 kwietnia 2014 roku.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Nie lękajcie się świętości