Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Dnia 8 grudnia 2008 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, została erygowana parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Parafia została przyjęta do grona parafii dekanatu radziechowskiego.

W 14 rocznicę tego wydarzenia proboszcz ks. Władysław Sporek sprawował uroczystą Mszę Świętą. Po Komunii Św. wdzięczni Bogu parafianie odśpiewali uroczyste „Te Deum”, jako dziękczynienie za powstanie Parafii i za tych, którzy odchodząc do wieczności, na czele z śp. proboszczem Mieczysławem zostawili piękną cząstkę po sobie. Po Mszy Świętej delegacje złożyły pod Krzyżem Misyjnym znicze oraz wiązanki kwiatów, upamiętniając również wysiedlonych mieszkańców parafii w czasie II wojny światowej. W tym dniu dzieci z kl. III przygotowujący się do I Komunii Świętej otrzymały z rąk Proboszcza cudowne medaliki.

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny