Dziękczynienie za Kanonizację Bł. Jana XXIII i Bł. Jana Pawła II

W Uroczystość Bożego Miłosierdzia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie dziękowaliśmy Bogu za Kanonizację dwóch papieży: Jana XXII i Jana Pawła II.

W Godzinie Miłosierdzia o godz.15.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jak i modlitwy dziękczynne za świętego Jana Pawła II i modlitwy za Jego wstawiennictwem.

„O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże,
Kto Cię godnie uwielbić i wysławić może,
Największy przymiocie Boga Wszechmocnego,
Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego" (Dz,951)

Po Nabożeństwie Msza święta w której w sposób szczególny uczestniczyli parafianie, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania z rąk Metropolity Krakowskiego Karola Wojtyły 50 lat temu, jak i młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w Roku Kanonizacji udzielony 8.04.2014 przez Ks. Bp Tadeusza Rakoczego.

Po Mszy św. była możliwość ucałowania relikwii Jana Pawła II. Jubilaci i młodzież otrzymała pamiątkowe obrazy z wizerunkiem Jana Pawła II z naszej parafii.

O godz. 21.00 zgromadziliśmy się przy Pomniku Jana Pawła II, w obecności Relikwii i Kanonizacyjnej Iskry Bożego Miłosierdzia, gdzie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, odmówiliśmy różaniec, chwila wspomnień ze spotkań z Janem Pawłem II i wspólnego śpiewu.

ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Dziękczynienie za Kanonizację Bł. Jana XXIII i Bł. Jana Pawła II