Wprowadzenie relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W ubiegłą niedzielę do naszej parafii zostały wprowadzone relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Homilie w tym dniu wygłosił nasz Rodak, ks. Sławomir Pietraszko, którego staraniom zawdzięczamy pojawienie się tych cennych relikwii w naszym kościele. Ks. Sławek przytoczył w swoim kazaniu zatrważające dane, dotyczące samotności we współczesnym świecie. Ukazał wciąż pogłębiający się problem wyobcowania i wykluczania coraz większej ilości ludzi. Przedstawił kard. Wyszyńskiego jako swoistego patrona osób samotnych, argumentując to jego życiorysem. Przypomniał nam, że Kardynał we wczesnym dzieciństwie stracił matkę, w seminarium był wyobcowany ze względu na chorobę, święcenia kapłańskie przyjmował w samotności. Kilka lat spędził w miejscach odosobnienia, siłą przetrzymywany przez reżim komunistyczny. I mimo że był sam, to nigdy nie czuł się samotny, bo za Towarzysza uznał samego Boga.

Ks. Proboszcz Władysław wraz z ks. Sławomirem podkreślali, że pojawienie się tych szczególnych relikwii w naszej parafii nie było przypadkowe. Zaznaczyli, że kierowali się przede wszystkim zamysłem śp. ks. Mieczysława Grabowskiego, który wybrał dla naszego kościoła szczególnych patronów i przestawił ich na zaprojektowanych przez siebie witrażach. W dalszej perspektywie chciał starać się o relikwie każdego z nich. W imieniu parafian serdecznie dziękujemy naszym Kapłanom za kontynuowanie zamysłów ks. Mieczysława oraz za sprowadzenie w nasze strony kolejnego potężnego orędownika w niebie.

FOTORELACJA:
 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Wprowadzenie relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego