Ogłoszenia - 19.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
7 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.02.2023
TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ

56 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także szczególna okazja do podejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników, zwłaszcza osób uzależnionych od alkoholu. Od dzisiaj jest wystawiona księga trzeźwości, można wpisać się do niej. Rezygnacja z alkoholu na określony czas, będzie pomocą dla tych, którzy mają problem z postawą trzeźwości. Korzystajmy z Sakramentu Pokuty, przed Mszą św., aby dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Od 2 niedzieli Wielkiego Postu będą rozprowadzane przez Akcję Katolicką Paschaliki Wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na Caritas.

Kalendarz Liturgiczny:
Środa Popielcowa – Msza św. o godz. 7.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Składka w tym dniu będzie przekazana poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi Turcji i Syrii. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Droga Krzyżowa w piątek godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Udział w tych nabożeństwach jest okazją do uzyskania odpustu zupełnego spełniając zwykłe warunki odpustu.
Piątek - 17.30 - Różaniec za zmarłych. Msza św. w intencji wypominanych. Serdecznie zapraszam

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będziemy wspierać mieszkańców Ukrainy. Za wszystkie ofiary, również te które są przesyłane na konto Parafii, za każdy gest dobroci składam Bóg zapłać.

Życzę pięknego, błogosławionego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

Niedziela – Trwa nabożeństwo 40 godz.

PLAN ADORACJI - NABOŻEŃSTWO 40-GODZINNE:

19.02 (niedziela)
11.30 - 12.30 - Słotwina Dół od Państwa Sadlik do Państwa Nykiel oraz Osiedle Gwizdałówka
12.30 - 13.30 - Słotwina koło Szkoły od Państwa Setla do Państwa Stańczak
13.30 - 14.30 - Róże Różańca Świętego. Honorowa Straż NSPJ i Chór
14.30-  15.00 - Ministranci
15.00 – Msza św.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 19.02.2023