Msza święta dziękczynna w 60-lecie OSP w Słotwinie

3 maja 2014 roku w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski dziękowaliśmy Bogu za wstawiennictwem NMP i św. Floriana za 60-lat OSP w Słotwinie, za dotychczasową opiekę i wierność Kościołowi i Ojczyźnie naszych Strażaków.

„Tak jak razem bez różnicy na zapatrywania polityczne idziecie do akcji, tak tu dzisiaj zgromadziliście się razem, aby Bogu dziękować za Jego Opatrzność, która w wielu niebezpieczeństwach chroni i za 60 lat przetrwanie jednostki.

Wyrażam wdzięczność za to co uczyniliście i nadal czynicie dla naszej parafii, dla Kościoła. Oprócz akcji ratowniczych, zbiorowo uczestniczycie w życiu religijnym naszej parafii, szczególnie w wielkich uroczystościach. A już do tradycji należy wystawianie symbolicznej warty przy Grobie Pańskim, udział w procesji Zmartwychwstania Pańskiego i Bożego Ciała, zabezpieczenia procesji, pokazy na festynie. Gratuluję Wam odwagi w wyznawaniu wiary i czynnym zaangażowaniu w parafii. Takich bohaterów nie powstydziłby się ani św. Florian – Wasz patron, a przede wszystkim Chrystus.

Tyle dobrego zawdzięczamy naszym Strażakom dzięki Ich ofiarnej służbie. Za to chcemy Im dziś podziękować. Dziś wspominamy też i oddajemy hołd druhom, którzy służyli swą odwagą w jedności, już odeszli do Pana.

W księdze Izajasza czytamy: „Nie bój się, gdy będziesz przechodził przez wodę - będę z Tobą, gdy pójdziesz przez ogień nie spłoniesz, nie bój się bo Ja jestem z Tobą”

Życzę wszystkim Strażakom niech Bóg przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski i św. Floriana wyposaża Was i Wasze rodziny w ciągle nową ufność w Jego Opatrzność i darzy swoim błogosławieństwem.

Na ręce Pana Prezesa OSP w Słotwinie Jana Bindy składam wyrazy wdzięczności” (fragment kazania ks. Proboszcza).

ZDJĘCIA

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Msza święta dziękczynna w 60-lecie OSP w Słotwinie