Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 20 września odbyła się VII Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Uczestniczyły w niej rodziny z naszej parafii. Myślą przewodnią naszego pielgrzymowania były słowa: ”Budować na skale, którą jest Chrystus”. Spotkanie rozpoczęło się przy stacji „u Piłata”. Rodziny przeszły w Drodze Krzyżowej Dróżkami Kalwaryjskimi i wzięły udział we Mszy św. pod przewodnictwem Bp Romana Pindla.

Od 400 lat bernardyni opiekują się Sanktuarium Maryjnym, stacjami Męki Pańskiej i dróżkami Matki Bożej. Sanktuarium związane jest z cudownym obrazem płaczącej Madonny. Przed wejściem do cudownej kaplicy znajdują się jakże wymowny napis:

„Króluje, uzdrawia, pociesza”

Papież Jan Paweł II jeszcze jako młody człowiek, potem ksiądz, biskup, często nawiedzał Kalwarię. Jako Papież 1979 i 2002 roku. Mówił jako papież: ”Polecam Panu Jezusowi przez Maryję sprawy szczególnie trudne i sprawy szczególnie odpowiedzialne w całym moim posługiwaniu biskupim, potem kardynalskim. Wiedziałem, że coraz częściej muszę tu przychodzić, bo po pierwsze spraw takich było coraz więcej, a po drugie - dziwna rzecz - one zwykle rozwiązywały się po takim moim nawiedzeniu dróżek”.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej