Bóg wystarczy… i basta!

„Nie ma przypadków w planach Bożych…” – głoszą słowa religijnej piosenki. Przez cały adwent dzieci z naszej wspólnoty parafialnej cierpliwie i wytrwale uczęszczały w roratach, poznając życie i cuda św. Teresy od Jezusa po to, aby na koniec spotkać się z nią osobiście. Różnymi drogami na ostatnią w tym roku Mszę roratnią dotarły z dalekiej Hiszpanii relikwie tej „Dziewczyny z hiszpańskiego miasta” – jak codziennie śpiewaliśmy podczas rorat.

W kazaniu Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę na ogromną spuściznę, jaką całemu światu zostawiła ta wielka XVI-to wieczna mistyczka. „Musiała być gigantem ducha, skoro mimo upływu tylu wieków ludzie o niej nie zapomnieli.”

Czego mogliśmy się od niej nauczyć podczas tegorocznych rorat? Tego, że nigdy nie jest za późno na nawrócenie, że nasze życie nie może być byle jakie. Razem z nią odkrywaliśmy zakamarki duszy i zapraszaliśmy do serca cierpiącego Jezusa. Uczyliśmy od niej przyjaźni, takiej jaką darzyła św. Jana od Krzyża. Każdy wiele się dowiedział, o czym świadczą liczne kartki z odpowiedziami na roratnie pytania składane codziennie przez dzieci pod ołtarzem.

Co zostanie z rorat? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Ważne, że o życiu tej prostej, skromnej zakonnicy z Avila przypominała nam będzie plansza z wklejonymi obrazkami – dowodem walki z lenistwem i porannego (bardzo, bardzo trudnego) wstawania oraz treść piosenki, która przypomina nam, że „Solo Dios basta!”

DSCN2014 12 23 03

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wytrwałość i upiększenie liturgii wspaniałymi lampionami, które rozświetlały drogę, śpiewem i obecnością. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, motywacje pociech a nade wszystko za własny przykład wiary. Wam dedykujemy słowa modlitwy, którą jako zakładkę w brewiarzu nosiła św. Teresa:

Niech nic cię nie smuci,
niech nic cię nie przeraża, wszystko mija,
tylko Bóg jest niezmienny.
Cierpliwością osiągniesz wszystko;
Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie.
Bóg sam wystarczy…

DSCN2014 12 23 01  DSCN2014 12 23 02  DSCN2014 12 23 04  DSCN2014 12 23 05

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Bóg wystarczy… i basta!