Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Wartość rodziny

Pod koniec każdego roku kościół wskazuje na Świętą Rodzinę, pragnie dać każdej rodzinie wzór do naśladowania aby nasze rodziny były pełne spokoju, radości i miłości. W 1994 roku – Roku Rodziny – Jan Paweł II napisał „List do rodzin”. Czytamy w nim: „Rodzina jest tą drogą od której nie może On (człowiek) się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem”. I dalej: „Jedynym lekarstwem na zło świata jest świętość rodziny. Bez świętości rodziny nie będzie dobra w świecie. (…) poprzez rodzinę toczą się dzieje człowieka, dzieje zbawienia ludzkości. Rodzina znajduje się pośrodku tego wielkiego zmagania pomiędzy dobrem a złem”.

Po Mszach świętych udamy się do ołtarza polowego z płaskorzeźbą Świętej Rodziny umieszczonego na parkingu. Przez wstawiennictwo św. Rodziny modlić się będziemy w intencji naszych rodzin.

Modlitwa do Świętej Rodziny w intencji Synodu o Rodzinie Papieża Franciszka

Jezu, Maryjo i Józefie,
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu,
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony,
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie,
usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.

• W środę, 31 grudnia, przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nieszpory i nabożeństwo przebłagalne o godz. 15.00. O godz.15.30 Msza św. za Parafian – dziękczynna za troskę o Parafię, kościół. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.
  • Zachęcam do powitania Nowego Roku w kościele, w ciszy, medytacji, modlitwie, z dala od codziennego zgiełku i spraw. Tradycyjnie świątynia będzie otwarta.
  • W czwartek, 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy czas oktawy Narodzenia Pańskiego. Msze św. tak jak w niedzielę. Jest to także I czwartek miesiąca oraz światowy Dzień Modlitw o pokój.
  • W najbliższą niedzielę 4 stycznia o godz. 10.30 będziemy gościć Chór „Ave Maria” z Bestwiny. Po Mszy św. koncert.
  • 6 stycznia 2015r. planowany jest wyjazd na „Strumieńskie Betlejem”- żywą szopkę. W Strumieniu w sanktuarium św. Barbary pracuje nasz Rodak Ks. Stanisław Binda. Zapisy w zakrystii.
  • Serdecznie dziękuję za przygotowanie szopki i dekorację bożonarodzeniową oraz za podarowane tradycyjnie choinki i kwiaty na ołtarze. Dziękuje: Nadleśniczemu Panu Marianowi Knapek. Leśniczemu Panu Jackowi Knapek, Państwu Kazimierze i Czesławowi Śliwa, Państwu Gilowscy i Śliwa, Panu Krzysztofowi Kliś, Panu Kościelnemu, Panu Piotrowi Pietraszko, Klerykowi Sławomirowi Pietraszko, Paniom: Marii Binda - Sapeta, Wiesławie Piela, Marii Białek. Annie Semik , Małgorzacie Zarębskiej, Dominice Konior, Młodzieży KSM i Lektorom i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Świąt.

BOŻE NARODZENIE W NASZEJ PARAFII:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa