Rekolekcje wielkopostne

Podziękowanie dla Ks. dr Roberta Samsel za wygłoszone rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej. Za słowa pełne nadziei przypominające nam o naszej godności, niepowtarzalności a zarazem potrzebie wdzięczności Bogu i wobec drugiego człowieka. Nie zabrakło zachęty , aby wypłynąć na głębię, podjąć trud pracy wewnętrznej. Ostatni dzień to droga wyboru człowieka i zachęta, aby zawierzyć Chrystusowi i prosić Maryję o pomoc i wsparcie. Dziękujemy za obecność, modlitwę, sprawowane Sakramenty święte w naszym kościele. Niech Serce Jezusa, które patronuje w naszej Parafii i kościele będzie źródłem łask i błogosławi a Maryja niech będzie orędowniczką i pocieszycielką.

Ks. Proboszcz.

W Kronice Ks. Rekolekcjonista napisał:

„Niech twoje życie nie mija bezpłodnie. - Bądź pożyteczny. - Zostaw po sobie ślad - Świeć światłem swojej wiary i miłości. Swoim życiem apostoła zmyj lepkie, brudne ślady pozostawione przez plugawych siewców nienawiści.- I oświetlaj wszystkie ziemskie drogi ogniem Chrystusa, który nosisz w sercu.

Oby twoja postawa i twoje rozmowy były takie, ażeby wszyscy, widząc cię lub słysząc, mogli powiedzieć: „Ten człowiek czyta życie Jezusa Chrystusa”.

Św. Josemaria Escriva

Pozostawiam powyższe myśli świętego założyciela Opus Dei, z modlitwą i życzeniami, by prawdziwie realizowały się w naszym życiu wiodącym ku świętości.

Dziękuję Bożej Opatrzności, księdzu Proboszczowi i wszystkim uczestnikom rekolekcji wielkopostnych AD 2017! Niech Bóg, który nas na nich zgromadził, pomaga wydawać dobre owoce w codzienności.

Z serca błogosławię ks. Robert Samsel

RSCN8540  RSCN8551