VI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 21 września 2013 r. odbyła się VI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem „Budować wiarę w rodzinie i poprzez rodzinę”. W pielgrzymowaniu uczestniczyły Małżeństwa i Rodziny z naszej Parafii wraz z Ks. proboszczem. Poprzez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i eucharystii modliliśmy się w intencji wszystkich Rodzin prosząc aby były silne Bogiem i by nie ustała wiara, nadzieja i miłość.

kalwaria wnetrze

U wejścia do Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej są wyryte słowa Jana Pawła II, które wypowiedział 1979 w Kalwarii: „Zawsze, kiedy tu przychodziłem, miałem świadomość, że zanurzam się w tym właśnie rezerwuarze wiary, nadziei i miłości Ludu Bożego tej ziemi. Proszę, abyście się za mnie tu modlili - za życia i po śmierci”.

matka boza kalwaryjska

W Liście Apostolskim Rosarium Virginis Mariae Jan Paweł II napisał że: "Różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodziny i sprzyjał ich jedności. Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje, jest modlitwą, która sprzyja gromadzeniu się rodziny”.

Na murze różańcowym wokół naszego kościoła

- umieszczona jest Kapliczka z Figurą Matki Bożej Fatimskiej

Matka Boża Fatimska w objawieniach zachęcała: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata

diecezjalna pielgrzymka rodzin kalwaria 03

- umieszczone są również słowa Jana Pawła II, zachęcające do odmawiania różańca:

diecezjalna pielgrzymka rodzin kalwaria 05

oraz różaniec podarowany dla naszej Wspólnoty przez Jana Pawła II

- tablice z Tajemnicami różańcowymi

diecezjalna pielgrzymka rodzin kalwaria 06  diecezjalna pielgrzymka rodzin kalwaria 01  diecezjalna pielgrzymka rodzin kalwaria 02  diecezjalna pielgrzymka rodzin kalwaria 04

Zachęcam do wspólnej modlitwy. Szczególnie cenna jest modlitwa różańcowa rodzinna. Czemu nie spróbować! Ciągle aktualną formą apostolstwa różańcowego są koła różańcowe, tzw. „róże różańcowe.

Ks. Proboszcz

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia VI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej