„Chwała Bogu na wysokościach” Łk 2.14

W Ewangelii św. Łukasza po tym, jak anioł Pański przekazał pasterzom nowinę o narodzeniu się Mesjasza, czytamy: "I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania" (Łk 2, 13-14). Słowa te także dzisiaj otwierają ten hymn śpiewany w czasie Eucharystii w dni uroczyste, a więc we wszystkie niedziele - poza Adwentem i Wielkim Postem, a także w uroczystości i święta oraz podczas szczególnie uroczystych celebracji .Początek tego hymnu jest zakorzeniony w ewangelicznym opisie wydarzeń towarzyszących narodzeniu Jezusa Chrystusa.

W ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy na głównych filarach prezbiterium tablice marmurową symbolizującą rozwijający się zwój papirusowy z napisami:

CHWAŁA BOGU NA WYSOKOŚCIACH (Łk,2,14)

Nasz kościół powstał jako wotum Roku Jubileuszowego A.D.2000, dziękczynienie za przyjście Chrystusa na świat.

Pierwszym przejawem objawienia się chwały Boga jest samo dzieło stworzenia, człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Kulminacją objawienia chwały Ojca jest Jezus Chrystus. Chwała Boga objawia się również przez uniżenie się człowieka.

DS9433  DS9436

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia „Chwała Bogu na wysokościach” Łk 2.14