Procesja do przydrożnych kapliczek na zakończenie nabożeństw różańcowych

Mija 10 lat od zakończenia Roku Różańca ogłoszonego przez Papieża Jana Pawła II i ogłoszenia Tajemnic światła. „…Tajemnic życia publicznego Chrystusa między chrztem w Jordanie a męką…”(Rosarium Virginis Mariae).

W Liście Apostolskim Rosarium Virginis Mariae Ojciec święty zachęcał nas: „do kontemplowania oblicza Chrystusa w towarzystwie i w szkole Jego Najświętszej Matki. Odmawiając różaniec bowiem to nic innego, jak kontemplować z Maryją oblicze Chrystusa…”.

Przez cały miesiąc październik w sposób szczególny kontemplowaliśmy oblicze Chrystusa. Dziękuję wszystkim grupom prowadzącym różaniec i wszystkim obecnym na modlitwie w kościele i w domach rodzinnych.

Na zakończenie nabożeństw różańcowych tradycyjnie już od 2005 roku udaliśmy się do przydrożnych kapliczek, rozważając tajemnice różańcowe.

Tym razem odwiedziliśmy kapliczki na trasie Poddzielec - kościół. Jest ich dziewięć. Przy każdej rozważając daną tajemnicę odmówiliśmy dziesiątek różańca, modląc się w intencji fundatorów, opiekunów tej kapliczki. Rozpoczęliśmy od poświęcenia kapliczki z Figurą Maryi Niepokalanej u P. Jasek. Kapliczka dziękczynna za szczęśliwe ukończenie 70 lat życia, szczęśliwe zakończenie budowy domu i by chroniła od nieszczęśliwych wypadków.

Kapliczki to znaki kultu religijnego. Żadna nie powstała przypadkowo, każda do czegoś nawołuje, przypomina o jakimś zdarzeniu.

Przez procesję do przydrożnych kapliczek wzmacniamy naszą wiarę, bo kapliczki są znakiem wiary naszych przodków i znakiem wiary dzisiaj. Są świadkami szczególnych wydarzeń, są zachętą do modlitwy. Czynimy to na zakończenie Roku Wiary z jeszcze większą modlitwą „Panie, przymnóż nam wiary”. To także okazja aby zadbać o przydrożne kapliczki. Dziękuję za troskę.

Dziękuję za liczne uczestnictwo. Strażakom za zapewnienie na bezpieczeństwa, podziękowanie na ręce Pana Prezesa.

 ZDJĘCIA Z ZAKOŃCZENIA NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Procesja do przydrożnych kapliczek na zakończenie nabożeństw różańcowych