Obchody Święta Niepodległości - 11.11.2013

Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. O godzinie 10.30 sprawowana była w kościele parafialnym Msza święta za Ojczyznę. Uczestniczyli przedstawiciele różnych grup społecznych, instytucji i licznie zgromadzeni wierni.

Po Mszy świętej odbył się w kościele program słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów naszej Szkoły. Następnie udaliśmy się pod Krzyż Misyjny – Pomnik, gdzie upamiętniamy Tych, którzy zginęli z Ojczyznę, wysiedlonych, a także rozstrzelanych przez Hitlerowskiego Okupanta: Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza wraz z mieszkańcami Gminy Lipowa, jak i inne cierpienia, represje wobec naszych parafian w czasie II wojny światowej. Nasze modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, męczennika za prawdę.

Delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

Słowa podziękowania dla Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej Ks. dra Marka Studenskiego za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszone kazanie.

Dziękuję Pocztom Sztandarowym, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie.

Wyrażam wdzięczność delegacjom za złożone wieńce i kwiaty: Uczniom Szkoły, Radnym, Pani Sołtys, Strażakom i Kołu Gospodyń Wiejskich.

Dziękuję Wszystkim obecnym za modlitwę i troskę o patriotyzm.

Ks. Proboszcz

ZDJĘCIA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Obchody Święta Niepodległości - 11.11.2013