Boże Ciało

Zgodnie z tradycją w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej uczestniczymy w procesji do czterech ołtarzy. Przystrajamy drogę, którą kapłan niesie monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Jedni go poprzedzają , inni idą za nim.

W procesji Bożego Ciała kapłan niesie monstrancję. Użycza siebie samego Temu, od którego wszystko otrzymuje. W ten sposób odsyła nas do ostatniej wieczerzy. Wtedy to właśnie został ustanowiony sakrament kapłaństwa. Jak można byłoby sprawować Eucharystię bez kapłana?

Trasa procesji Bożego Ciała w naszej parafii to trasa jaką pokonał ks. Sławomir - neoprezbiter z domu rodzinnego do kościoła. Nasze uczestnictwo w procesji to nie tylko świadectwo wiary w obecność Jezusa w Eucharystii, ale także podziękowanie za dar powołania kapłańskiego.

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Boże Ciało