Uroczystość Matki Bożej Anielskiej - odpust Porcjunkuli

DSCN9891W czwartek 2 sierpnia 2018 roku, w kaplicy przeżyliśmy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Sumę odpustową o godz. 18.00 sprawował Ks. mgr Sławomir Pietraszko - Neoprezbiter wraz z księżmi rodakami: Ks. mgr Włodzimierzem Caputa i Ks. mgr Krzysztofem Wilk i z ks. Proboszczem. W dzień Porcjunkuli, wierni mogli uzyskać odpust nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu. W tym dniu w naszym kościele odbywa się coroczna Wieczysta Adoracja. W adoracji uczestniczyły dzieci, młodzież, dorośli, grupy parafialne i poszczególne rejony.

Ks. Sławomir Pietraszko w „Kronice” napisał:

„W dniu odpustu Porcjunkuli, w której śpiewały Anioły, a św. Franciszek rozpoczął od „cząsteczki” wielkie dzieło odnowy kościoła już po raz dziesiąty zgromadziła nas Matka Boża - Królowa Aniołów.
Pamiętając, że dobre dzieła rodzą się z małych „cząsteczek” naszego życia wyrażamy wdzięczność za wspólną modlitwę i niezwykłe spotkanie księży rodaków przy ołtarzu Chrystusa…”

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Matki Bożej Anielskiej - odpust Porcjunkuli