Za wzorem Świętego Mikołaja

4 grudnia, na dwa dni przed wspomnieniem Świętego Mikołaja, do kościoła w Słotwinie zawitał wyczekiwany przez wszystkie dzieci grudniowy gość. Święty przybył na zaproszenie księdza Mieczysława oraz młodzieży zrzeszonej w KSM.

Spotkanie z Mikołajem zaskoczyło chyba wszystkich – po wieczornych roratach w kościele odbył się program MIKOSHOW 2013, czyli THE VOICE OF SŁOTWINA. Na podobieństwo popularnego programu telewizyjnego do walki na piosenki stanęły drużyny Anielskich Aniołów i Diabelskich Diabłów. Emocjonującej rywalizacji przyglądało się jury, w skład którego wchodzili: gość specjalny – Święty Mikołaj, Ksiądz Proboszcz oraz lektor Adam Wrona. Obie drużyny dały z siebie wszystko, jednak decyzją jurorów to Anielskie Anioły wygrały złote kosze słodyczy, którymi ostatecznie podzieliły się z zebranymi parafianami. Ta wspaniała wygrana nie zakończyła jeszcze wieczoru – Święty Mikołaj skorzystał z okazji i po programie postanowił obdarować dzieci prezentami, a miał co robić – kościół wypełniony był maluchami. Dla wszystkich na szczęście wystarczyło podarków.

Święty Mikołaj co roku przybywa do dzieci z parafii w Słotwinie. Podtrzymujemy tym samym tradycję obchodów jego święta. Biskup Mikołaj z Miry odznaczał się szczególną wrażliwością na ludzką biedę i nieszczęście. Zupełnie bezinteresownie i najczęściej anonimowo ofiarował swoją pomoc. I my chcemy choć w niewielkim stopniu go naśladować i tym samym sprawić trochę radości tym najmłodszym.

 

ZDJĘCIA Z WIZYTY ŚW. MIKOŁAJA

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Za wzorem Świętego Mikołaja