„Święci – buntownicy doczesności”

Już po raz dwunasty ulicami Bielska-Białej przeszedł Korowód Świętych. W tym roku odbył się on pod hasłem „Święci – buntownicy doczesności”. Korowód Świętych to wydarzenie organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej. Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Trójcy Przenajświętszej, gdzie zaprezentowane zostały przywiezione relikwie oraz odczytane życiorysy świętych i błogosławionych. Młodzież z naszej parafii udała się z relikwiami św. Filipa Smaldone oraz bł. Marii od Apostołów. W tym roku na Korowód Świętych przywieziono 43 relikwiarze. Szczególna uwaga została zwrócona św. Stanisławowi Kostce, któremu poświęcony jest rok 2018. W sierpniu minęła 450. rocznica jego śmierci. Św. Stanisław jest patronem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po prezentacji wszystkich relikwii odbyła się krótka rozmowa z ks. Tomaszem Michniokiem na temat drogi jaką zaprezentowani święci musieli przejść, by zostać świętymi. Po prezentacji wszyscy zgromadzeni w uroczystej procesji przeszli ulicami Bielska-Białej do Katedry św. Mikołaja, gdzie odmówiono wspólnie różaniec i została odprawiona Msza Święta. Przewodniczył jej biskup Roman Pindel.

fot. https://diecezja.bielsko.pl/

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia „Święci – buntownicy doczesności”