Niedziela Powołań Kapłańskich

W niedzielę 18 listopada 2018 roku gościliśmy kleryków Michała Wójcika i Wojciecha Kamińskiego z Krakowskiego Seminarium Duchownego. Głosili Ewangelię ,prowadzili w parafii spotkania z różnymi grupami: głównie z ministrantami, lektorami, młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, z członkami scholi i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Tematyka spotkań dotyczyła powołania oraz rozbudzania wrażliwości na Boży głos w sercu młodego człowieka, życia w seminarium, modlitwy za pomocą Pisma Świętego. Opowiadali o swojej drodze do kapłaństwa.

Na Mszach świętych towarzyszyła modlitwa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego; modlitwa, która pozwala odkrywać młodym ludziom Chrystusowe wezwanie „Pójdź za Mną”. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali Mapę Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej „Pójdź za Mną”. Tam skarb, gdzie serce Twoje.

DSCN9958  DSCN9959  DSCN9960

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Niedziela Powołań Kapłańskich