Przyjęcie kandydatów do służby ministranckiej

W środę 21 listopada 2018 roku obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

„Kościół poprzez liturgię Ofiarowania Błogosławionej Dziewicy wspomina poświęcenie uczynione przez Maryję od dzieciństwa pod natchnieniem Ducha Świętego, którego łaską została napełniona w swym Niepokalanym Poczęciu - tak oświadczył 21 listopada 1984 r. Jan Paweł II, dodając, że takie poświęcenie oznaczało dla Niej również cierpienie związane z udziałem w Odkupieniu” (J. Uryga, Nigdym ja ciebie ludu, nie rzuciła, Rok Polski z Maryją)

W Mszale Rzymskim dla diecezji polskich czytamy, że w tym dniu Kościół wspomina - przede wszystkim ofiarę, która dokonała się w duszy Maryi w zaraniu Jej świadomego życia. Maryja ukazuje się wszystkim jako wzór życia poświęconego wyłącznie służbie Bogu.

W tym dniu odbył się obrzęd przyjęcia kandydatów do służby liturgicznej. Przykładem dla ministrantów jest Maryja Matka Jezusa jak i Święty Tarsycjusz służący Jezusowi i kapłanowi w czasie Mszy świętej, kochający Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie wszystkich ministrantów, scholi liturgicznej oraz ich rodziców.

DSCN9969  DSCN9971  DSCN9976

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Przyjęcie kandydatów do służby ministranckiej