8 grudnia - piąta rocznica powstania Parafii

kosciol 001Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy, Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej mając na uwadze duchowe dobro wiernych erygował nową parafię pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie 8 grudnia 2008. Nowa utworzona parafia obejmuje swym zasięgiem miejscowość Słotwina oraz domy przysiółków Lipowej: Bugaj i Poddzielec, a więc okręg szkolny, gdzie dzieci od 1928 tworzą wspólnotę szkolną ucząc się razem w jednej szkole. (Ogłoszenia z 3 Niedzieli Adwentu 14 grudnia 2008 r.)

 

Dekret erygowania parafii odczytał na mszach św. Ksiądz Prałat Stanisław Bogacz – Dziekan dekanatu radziechowskiego”

W piątą rocznicę utworzenia parafii na mszach św. odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum za powstanie parafii.

Zobacz: "Najmłodsza w diecezji" - artykuł z 2009 roku w tygodniku Gość Niedzielny

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 8 grudnia - piąta rocznica powstania Parafii