Ogłoszenia - 12.05.2019

W 4 niedzielę wielkanocną Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. On nas prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości.

OGŁOSZENIA:

W naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy św. i przystąpią do Komunii św. Życzę Im wiele radości ze spotkania z Chrystusem Eucharystycznym, trwania przy Nim przez całe życie.
Dziękuję rodzicom, nauczycielom- przed wszystkim wychowawczyni pani mgr Barbarze Jakubiec za zaangażowanie i troskę o właściwe wychowanie młodego pokolenia, Panu Kościelnemu, Panu Organiście i całej Służbie Liturgicznej.
Dziękuję za dekorację w kościele, kwiaty, ofiarę pieniężną, która przeznaczyłem na nowe świece ołtarzowe. Bóg zapłać!     
Nabożeństwo dziękczynne oraz majowe o godz. 16.00, a Msza św. o godz. 15.00.
„Biały Tydzień” jest czasem wdzięczności Bogu i ludziom. Dzieci przez cały tydzień będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oraz Mszy św. o godz. 18.00. Pielgrzymka dzieci komunijnych i rodziców do Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem 14 maja (wtorek). Zabieramy stroje komunijne. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy szkole.
Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

1. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła
b) w czwartek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męcz., Patrona Polski.

3. W poniedziałek, 13 maja – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30. Różaniec prowadzi i Figurę niesie  Róża Świętej Rodziny. Po Mszy św. procesja maryjna.

4. W piątek 17 maja, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę, 19 maja, o godz. 10.30 Msza Św. dziękczynna w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam dzieci w strojach komunijnych. Składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

6. W najbliższą niedzielę spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterska i ds. Ekonomicznych o godz.14.00.Zaproszenie do uczestnictwa w Misjach Świętych, program oraz do udziału w uroczystościach poświęcenia kościoła dostarczą do waszych domów przedstawiciele Akcji Katolickiej i Rad Parafialnych. 

7. Potwierdzamy udział w Pielgrzymce na nocne czuwanie do Częstochowy.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Postarajmy się, aby w każdym domu było przynajmniej jedno aktualne czasopismo religijne.

9. Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają dzisiaj ofiary na potrzeby naszego kościoła wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuje Róży św. Józefa za ofiarę na witraż. Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 12.05.2019