Ogłoszenia - 26.05.2019

Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła ma wymiar dynamiczny. Duch Jezusa Chrystusa, Duch prawdy i pokoju, jest w Kościele przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga Pocieszyciela, Ducha Świętego, uwielbijmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie.
Dzisiaj także modlimy się za wszystkie matki – żywym niech Bóg błogosławi, a zmarłe niech obdarzy życiem wiecznym.

OGŁOSZENIA:

1. Kończy się miesiąc maj, a z nim nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo o godz. 15.00 - po nabożeństwie o godz. 15.30 Msza św. – a w czwartek i  piątek o godz. 17.30.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
a) w poniedziałek, gromadzimy się przy kapliczce figurce i obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej na skrzyżowaniu dróg - Bugaj o godz. 17.30, procesja i Msza św.
b) we wtorek, gromadzimy się przy kapliczce Matki Boskiej Niepokalanej i Serca Pana Jezusa w Słotwinie pod kościołem przy posesji PP Dubiel  godz.17.30, procesja i Msza św.
c) w środę gromadzimy się przy kapliczce „Wspomożycielki Wiernych” na Poddzielcu przy posesji PP. Śliwa o godz. 17.30, procesja i Msza św.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 29 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męcz,.
b) w piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu rozpoczynamy czas nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
c) w sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwo po Mszach św. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca - o 6.30 Godzinki do NMP, modlitwa o trzeźwość w naszych rodzinach. W sobotę  od godz. 9.00 sprzątanie kościoła i otoczenia przed Misjami Świętymi i uroczystością poświęcenia kościoła . Zapraszam  wszystkich chętnych parafian.

4. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

5. Od 5 do 10 czerwca w naszej Parafii odbędą się pierwsze Misje Święte, które są bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości poświęcenia naszego kościoła, które dokona J.E.Ks.Bp Prof. Roman Pindel 11 czerwca o godz. 17.00. Już teraz zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w tych wielkich wydarzeniach dla całej naszej Parafii. Misje to wyjątkowa okazja dla każdego, by na nowo odkryć bliskość Boga i doświadczyć Jego miłości. Wszyscy potrzebujemy oczyszczenia, gdyż jesteśmy grzeszni – potrzebujemy miłosierdzia. Wielu z nas wzgardziło Panem przez obojętność religijną, grzechy i niewiarę, a tylko wiara daje sens życia oraz nadzieję, której tak bardzo potrzebujemy dzisiaj. Plan Misji znajduje się w gablocie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 26.05.2019