Ogłoszenia - 09.06.2019

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego, młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat.

OGŁOSZENIA:

1. Trwają w naszej Parafii Misje Święte pod hasłem „Serce Jezusa Domem Bożym i Bramą do Nieba”. Zapraszam całą Parafię do uczestnictwa w Mszach świętych i naukach.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 10 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka tego dnia przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. O godz.8.00 Msza św. o błogosławieństwo Boże w pracy, pokój i urodzaje dla mieszkańców Poddzielca. 17.15 Droga Krzyżowa. Celebracją Eucharystii o godz.18.00 zakończymy nasze Parafialne Misje Święte, a zarazem bezpośrednie przygotowanie do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy św. procesja do Krzyża Misyjnego.
b) we wtorek, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 J.E.Ks.Bp Prof. Roman Pindel dokona uroczystego poświęcenia naszego kościoła. Serdecznie zapraszam na tę wielką uroczystość wszystkich parafian i czcigodnych gości. W naszych modlitwach pamiętajmy także o budowniczych i ofiarodawcach naszej świątyni. Proszę abyśmy Plac kościelny zarezerwowali dla gości – księży, my miejscowi ufam jakoś sobie poradzimy. Radę Parafialną zapraszam po tej uroczystości na spotkanie z Ks. Biskupem.
c) w czwartek, 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy także przeżywać kolejne Czuwanie Fatimskie – rozpoczęcie o godz. 17.30. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża św. Józefa.
d) w piątek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. Peregrynacja Relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w dekanacie Radziechowskim w kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce w sobotę 15 czerwca 2019 roku Masza Parafia ma czuwanie od godz.12.00-13.00,wypada abyśmy uczestniczyli. Zapisy w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy o godz.15.00 modlitwa w kościele i wyjazd. Zabieramy program z poprzednich lat.

5. Nowożeńcom Natalii Dobija i Krystianowi Kuszlewicz życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

6. W dzisiejszą niedzielę Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na nasz kościół. Za każdy dar modlitwy, cierpienia i ofiarę pieniężną  składam serdeczne Bóg zapłać!

7. Dziś o godz.11.30 generalna próba przed uroczystością Konsekracji Kościoła

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 09.06.2019