Ogłoszenia - 16.06.2019

OGŁOSZENIA:

1. We wtorek, 11 czerwca 2019 r., J.E.Ks.Bp Prof. Roman Pindel dokonał uroczystego poświęcenia naszego kościoła. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie tej uroczystości oraz uczestniczącym.

2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych po Mszach św.

3. Środa 19 czerwca, to ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, rodziców, opiekunów, wychowawców nauczycieli oraz pracowników szkoły i administracji na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00. Młodzież szkół średnich zapraszam natomiast na godz. 18.00, która będzie sprawowana o błogosławieństwo Boże w pracy, pokój i urodzaje dla mieszkańców Bugaja.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek 17 czerwca – WSP. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszy św. spotkanie z Akcją Katolicką.
b) w czwartek, 20 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiej wiary. W tym dniu chcemy tę prawdę jeszcze bardziej przeżyć i zamanifestować ją całemu światu przez procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się we wspólny śpiew hymnu Przed tak wielkim Sakramentem... mogą uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Poprzez udział w procesji składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 8.30 – po Mszy św. procesja, następna Msza św. zaraz po procesji ok. godz. 11.00. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza, Poddzielec. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
Ołtarz I – budynek OSP – przygotowują mieszkający Słotwiny – pod kościołem oraz OSP
Ołtarz II – przy drodze prowadzącej na Bugaj – przygotowują mieszkańcy Bugaja
Ołtarz III – przy drodze prowadzącej na Przysłop – przygotowują mieszkańcy Poddzielca
Ołtarz IV – przy kapliczce Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia – przygotowują mieszkańcy Słotwiny nad kościołem
Zwracam się do wszystkich mieszkańców naszej Parafii - aby uczcili Pana Jezusa w tym dniu Bożego Ciała liczna obecnością, udekorowali swoje domy i otoczenie. Strażacy, Panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, organizacje społeczne ze swoimi Pocztami Sztandarowymi. Dzieci z kl. III w strojach liturgicznych, wszyscy lektorzy i ministranci, dzieci sypiące kwiaty do II klasy włącznie. Tradycyjnie o pomoc proszę Strażaków.
Próba sypania kwiatków dla dzieci i chłopców z dzwoneczkami w poniedziałek i w środę o godz. 17.00. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach eucharystycznych z procesją w oktawie Bożego Ciała. W niedzielę procesja po Mszy o godz. 10.30, w tygodniu po Mszy św. o godz.18.00
c) w piątek, 21 czerwca, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o naszej Parafii wywiad z Ks. Proboszczem, a także do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej - relacja z uroczystości poświęcenia kościoła, jest link do Diecezjalnej strony i „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii zapisy na kasetę z tej uroczystości.

6. Dziś wyjazd na nocne czuwanie do  Częstochowy godz.15.00.Podziękowanie wszystkim, którzy modlili się w sobotę przy relikwiach Św. Melchiora w Węgierskiej Górce.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 16.06.2019