Ogłoszenia - 23.06.2019

Dziś przypada 12 niedziela zwykła. W rozmowach często pytamy się różnych ludzi: co sądzisz o tym czy innym zagadnieniu. Dzięki podobnym sondażom lepiej rozumiemy określone sprawy i odpowiednie budujemy relacje do innych osób. To samo odnosi się do pytania Jezusa: Za kogo Mnie uważacie? Domaga się ono odpowiedzi, które są tak różnorodne, jak ludzie wyrażający swoje subiektywne opinie. Gromadząc się na Eucharystii uwielbiamy Jezusa Chrystusa, który dla nas jest Mesjaszem, Synem Boga żywego.

1. Decyzją polskich biskupów obecnych na 383. zebraniu plenarnym w Wałbrzychu, w niedzielę, 23 czerwca br. we wszystkich kościołach w Polsce, po zakończeniu Mszy świętej, należy odśpiewać Suplikacje. Jest to modlitwa przebłagania Pana Boga za wszystkie zniewagi i profanacje wobec świętości, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego kraju.

2. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych. Trwa również oktawa Bożego Ciała – zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynieśmy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

a) w poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
b) w piątek, 28 czerwca – uroczystość NSPJ. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

4. w sobotę, 29 czerwca – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

5. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę odpustową o godz. 11.30 będzie przewodniczył Ks. dr Szymon Tracz- prowadzący w tym roku nasze pierwsza Misje Święte. Zapraszam Poczty Sztandarowe, Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych, dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwoneczkami , niosących obrazy, świece, baldachim, feletrony, oraz wszystkich wiernych. Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00 i Msza Św. W tym dniu kończymy nabożeństwa czerwcowe.

6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Uroczystości Bożego Ciała. Pocztom Sztandarowym, Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa podziękowanie składam na ręce Pana Prezesa i Naczelnika Straży. Kołu Gospodyń Wiejskich, Pani Marii Binda-Sapeta za przygotowanie dzieci do sypania kwiatków i przyszłych kandydatów na ministrantów, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Lektorom i Ministrantom, Młodzieży, Paniom niosącym świece, obrazy, feretrony, Panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym poduszki, przygotowującym ołtarze, za dekorację domów i posesji, podarowane kwiaty do kościoła, całej Wspólnocie za liczny udział. Niech Chrystus Wam błogosławi.

7. Wszystkim rozpoczynającym czas wakacji życzę bezpiecznego urlopu i wypoczynku. W przypadku nieobecności Kapłana na plebani w pilnej sprawie proszę poprosić Pana Kościelnego – Pana Jana  Binda – o kontakt z Księdzem.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 23.06.2019