Uroczystość Odpustowa

13 NIEDZIELA ZWYKŁA –
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serce Jezusa przepełnione miłością pragnie wszystkie serca rozpalić miłością do Boga i ludzi. Sumę odpustową celebrował i kazanie wygłosił Ks. dr Szymon Tracz Diecezjalny Konserwator  Zabytków i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, W Instytucie Historii Sztuki i Kultury UPJPII w Krakowie prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki średniowiecznej polskiej oraz historii estetyki. Dziękujemy Ks. prof. za podjęcie się trudu rozpalania naszych serc miłością do Boga i człowieka, za celebrowanie Najświętszej Ofiary, słowo Boże i modlitwę.

Pragnę podziękować Kapłanom przybyłym na Uroczystość Odpustową. Księżą Prałatom, Proboszczom, Ks. Wikariuszom , emerytom. To podziękowanie składam na ręce Ks. Dziekana Piotra Pokojnikowa.

Dziękuje całej Parafii, za włączenie się w uroczystości, które miały miejsce w tym dla nas szczególnym miesiącu – Misje Święte, Poświecenie naszego kościoła, procesje podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także odpust Parafialny.

Dziękuje Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Ministrantom, Paniom niosącym świece, obrazy, niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, orkiestrze, całej Wspólnocie i Gościom za obecność i wspólną modlitwę. Za okazaną pomoc przy sprzątaniu kościoła i otoczenia, dekoracje kwiatową. Bóg zapłać!

FOTORELACJA:


OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 3 lipca – święto Św. Tomasza, apostoła
b) w sobotę, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek,piątek,pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00, o godz. 20.30 Msza Święta, a po niej Apel Jasnogórski
b) pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 14.00 (chorych proszę do środy zgłosić w zakrystii), od godz. 16.30 spowiedź, nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 17.30
c) pierwsza sobota - godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach o godz.6.30.

3. W przyszłą niedzielę, 7 lipca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.30, a składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

4. Nowożeńcom Ewelinie Wolny i Dawidowi Hetnał życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożona ofiarę, dekoracje kwiatową składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Odpustowa