Nabożeństwa Fatimskie

Nabożeństwa Fatimskie w naszym kościele odbywają się od maja do października 13 każdego miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.

Święty Jan Paweł II w Fatimie 13.05.1982 r. powiedział „Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym <znakom czasu>. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo”. Papież powiedział: to Ona Maryja ocaliła Mi życie w zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 r. Dziękował za to w Fatimie.

Nabożeństwo rozpoczynamy o godz. 17.30 przy figurze Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej w kapliczce obok pomnika poświęconego Ojcu Św. Janowi Pawłowi II wśród tajemnic różańcowych.

  • procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła
  • modlitwa różańcowa
  • Msza święta
  • procesja Maryjna wokół kościoła ze świecami

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Nabożeństwa Fatimskie