Ogłoszenia - 04.08.2019

Dziś przypada 18 niedziela zwykła. Eucharystia jest dziękczynieniem za Boże dary. Zabiegani o wartości doczesne, nie zapominajmy, że mają one charakter przemijający. Przyjmijmy zatem Chrystusa obecnego w liturgii, który przez swoje misterium paschalne ocala od śmierci i czyni nas bogatymi przed Ojcem.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic różańcowych, katecheza dla dorosłych.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 6 sierpnia - święto Przemienienia Pańskiego. W tym dni wyrusza z Hałcnowa Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Msza święta o godz. 8.00. Zakończenie wspólną Eucharystią, 11 sierpnia o godz. 14.00 na szczycie Jasnogórskim.
b) w czwartek – wspomnienie  św. Dominika
c) w piątek – św. Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
d) w sobotę, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

3. Dziś Parafialny Festyn Rodzinny. To kolejna już XI zabawa bezalkoholowa dla całych rodzin, mająca na celu budowania i umacniania rodziny, integracji społeczności parafialnej Słotwiny, Bugaja i Poddzielca. Zapraszam wszystkich parafian, gości z innych parafii. W czasie festynu będą cegiełki z niespodzianką. Serdecznie zapraszam wszystkich na stok PP. Byrdy, rozpoczęcie  o godz. 14.00. Niech to będzie spotkanie całych rodzin i wspólna zabawa. Pokażmy, że potrafimy się bawić bez alkoholu.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej – www.parafiaslotwina.pl, gdzie zamieszczone są aktualności z życia parafii, historia kościoła i parafii, teologia i symbolika kościoła i otoczenia, kalendarium wydarzeń, kalendarium gospodarcze, kapliczki w naszej parafii-relikwie w naszej parafii, sprawowane sakramenty, galeria zdjęć, kontakt.

5. W najbliższą niedziele Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na potrzeby kościoła wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 04.08.2019