Ogłoszenia - 18.08.2019

Dziś przypada 20 niedziela zwykła. W wielu miejscach na świcie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
b) w środę, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
c) w czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
d) w sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła. W tym dniu po raz jedenasty odbędzie się spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski. Początek o godz. 9.15 w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 w intencji zaangażowanych, ofiarodawców, uczestników XI Parafialnego Festynu Rodzinnego

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Nowożeńcom Marcie Gasek i Konradowi Pokrątka życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę, dekorację kwiatową kościoła składam serdeczne Bóg zapłać!

5. Bóg zapłać za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na nasz kościół

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 18.08.2019