Ogłoszenia - 01.09.2019

Dziś przypada  22 niedziela zwykła. W dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy świętej, gdzie Jezus Chrystus jest obecny pośród nas. Wraz z Nim stajemy przed Bogiem, naszym Ojcem, wspólnie z aniołami i świętymi, którzy żyją już w chwale niebios. Ponadto jednoczymy się ze wszystkimi, którzy wszędzie na świecie gromadzą się wokół Pana.Z radością i wdzięcznością uwielbiajmy naszego Gospodarza, w Jego własnym domu.

OGŁOSZENIA:

Dzisiaj coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora, prezbitera i męczennika. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. W ten dzień modlimy się w sposób szczególny za Ojczyznę.
Po Mszy św. o godz.10.30 modlitwy przy Pomniku, w którym upamiętniamy Tych co oddali życie za Ojczyznę, a także Tych, którzy zostali rozstrzelani przez Hitlerowskiego Okupanta: Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza wraz z parafianami jak i inne cierpienia oraz represje wobec naszych parafian w czasie II Wojny Światowej.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
b) w sobotę, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika

2. W poniedziałek, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi, dla młodzieży o godz.18.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
- pierwszy czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00. O godz. 20.30 Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim.
- pierwszy piątek: odwiedziny chorych od godz. 14.00, spowiedź św. od godz. 16.30, o 17.30 nabożeństwo do NSPJ i Msza św.
- pierwsza sobota: Godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 6.30.

4. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę na potrzeby diecezji.

5. W przyszłą niedzielę, 8 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
W naszej parafii odbędą się Dożynki Wiejskie. Wszyscy korzystamy z pracy rolników, wszyscy też powinniśmy okazać Bogu wdzięczność. Msza św. Dożynkowa o godz. 10.30.  Dziękuje za wszelkie dobro, które dzieje się za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich. W najbliższą niedzielę także Dożynki Diecezjalne w Chybiu, o godz. 11.00 Ks. Biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy świętej w kościele parafialnym Chrystusa Króla. W tym dniu składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. W najbliższą niedzielę  Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na nasz kościół, wpisując do Księgi Ofiarodawców. Za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 01.09.2019