Ogłoszenia - 08.09.2019

Dziś przypada 23 niedziela zwykła. Usłyszeliśmy głos Jezusa Chrystusa wzywający nas do pójścia za Nim; w Jego imię zebraliśmy się na niedzielnej liturgii. Idźmy odważnie Jego śladem oraz kształtujmy naszą codzienność zgodnie z wyznawaną wiarą.

OGŁOSZENIA:

Dziś obchodzimy dożynki, uroczyste zakończenie żniw, święto plonów i dzień wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ani nam, ani zwierzętom nie zabrakło pokarmu. Podziękowanie dla Koła Gospodyń Wielskich za oprawę liturgiczną Mszy św., przygotowanie uroczystości, dekorację kościoła.

1. Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w piątek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczęcie o godz.17.30. Różaniec prowadzi i Figurę niesie Róża Rodzin Św. Teresy
b) w sobotę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

3. 14 września, w amfiteatrze w Żywcu rozpoczęcie Roku Formacyjnego Wspólnot Dziecięcych i Młodzieżowych. Początek o godz. 10.00. Wyjazd  ministrantów, członków scholi liturgicznej  i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w sobotę 14 września o godz.10.00. Zapisy w zakrystii, także w sobotę 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, organizowana jest Ogólnopolska akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. W naszym dekanacie modlitwy w Radziechowach, Golgota Beskidów. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy I stacji o godz. 15.00 i Msza św. na szczycie Matyski pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla.

4. W przyszłą niedzielę, 15 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz na naszą stronę internetową – www.parafiaslotwina.pl

6. Dziś Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na potrzeby kościoła. Składam serdeczne podziękowania za złożone ofiary. Obecnie trwają prace remontowe salki katechetycznej

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 08.09.2019