Ogłoszenia - 06.10.2019

Dziś 27 niedziela zwykła. Bóg jest zawsze inny niż Go sobie wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, że dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach uczniów, gdy prosili Jezusa: Panie, dodaj nam wiary! Ta prośba rozbrzmiewa również podczas Mszy świętej, bowiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym bardziej, że tam, gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei, odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Katecheza dla dorosłych.

2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godz. 13.30, po nabożeństwie Msza św., a w tygodniu o godz. 17.30. Zapraszam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Plan grup prowadzących różaniec w gablotce przy kościele, a także na stronie internetowej naszej parafii.
Od godz. 14.00 zapraszam na Parafiadę jesienną na stoku u PP. Byrdy. Serdecznie zapraszam wszystkie grupy parafialne: Ministrantów, Scholę liturgiczną, KSM, Członków Róż Różańcowych, Akcję Katolicką, Rady Parafialne i wszystkich chętnych dzieci, młodzież i dorosłych.

3. W poniedziałek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają różaniec. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci. Procesja różańcowa wokół  kościoła do pięciu ołtarzy o godz. 17.30. Proszę o przygotowanie ołtarzy zelatorów i członków Róż Żywego Różańca
I ołtarz - Pomnik - Słotwina nad kościołem
II ołtarz – Kapliczka Matki Bożej Fatimskiej - Słotwina-dół
III ołtarz - Ołtarz polowy - Poddzielec,
IV ołtarz - Symbolika góry „Synaj” - od Godziszki w stronę Szkoły,
V ołtarz – Kaplica - Bugaj.

4. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić 19. Dzień Papieski. Do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny. Także tego dnia Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę! Nabożeństwo fatimskie 15.00 różaniec i Msza święta. Różaniec prowadzi Figurę niesie Róża św. Faustyny.

5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Seminarium Duchowne.

6. Przeżywaliśmy w czerwcu 2019 roku pierwsze Misje parafialne, uroczystość konsekracji, poświęcenia naszego kościoła. Również w tym roku przypada jubileusz 150-lecia Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce. To dobra okazja, aby i w naszej parafii powstała Straż Honorowa. 20 października na Mszę św. o godz. 15.30 został zaproszony opiekun duchowy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. mgr Piotr Grochowiecki. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla tych, którzy wstępnie deklarowali chęć przystąpienia pragną włączyć się do tej Straży oraz dla wszystkich zainteresowanych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 06.10.2019