Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2014 roku tysiące osób po raz trzeci przeszło Orszakiem Trzech Króli ulicami Bielska - Białej, wraz z ponad 180 innymi miejscowościami na całym świecie. Orszak po raz drugi odbył się również poza granicami kraju, m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA, Rwandzie, Ukrainie, i Niemczech, nawet na innych kontynentach (Afryka). W 2014 roku Orszak w jeszcze większym stopniu zapraszał do wspólnego ,radosnego świętowania okresu Świat Bożego Narodzenia i śpiewania kolęd.

Rozśpiewany Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej przemaszerował spod kościoła pw. Opatrzności Bożej w Białej na Stary Rynek.Mędrcy ze Wschodu wjechali bryczką na Stary Rynek, gdzie na estradzie pokłonili się Świętej Rodzinie. Przez piękną pogodę i coraz bardziej rozpowszechnianą tradycję uczestniczenia w tym barwnym Orszaku , niestety brakło przygotowanych dla uczestników papierowych koron, a było ich ponad dwa tysiące.

ZDJĘCIA

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Orszak Trzech Króli