UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Jesteśmy uczestnikami paschalnego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i złem. Zmartwychwstały Chrystus przygotowuje dla nas wielkanocny posiłek, zaprasza do obficie zastawionych stołów: słowa Bożego i Eucharystii. Niech nasze z Nim spotkanie będzie umocnieniem wiary w prawdę o pustym, zwycięskim grobie Chrystusa. 

OGŁOSZENIA:

1. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

2. Od Niedzieli Wielkanocnej włącznie do Niedzieli 19 kwietnia br., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach Świętych, pogrzebach, ślubach i chrztach może uczestniczyć tylko 5 osób. W naszej diecezji nadal są to osoby, które zamówiły daną intencję mszalną.

3. Do odwołania nie wolno organizować żadnych spotkań duszpasterskich, nabożeństw.

„Przyszedł Jezus (...)  i rzekł do nich: „Pokój wam!” (J 20, 19).
Dziś, w tym dniu uroczystym, rozbrzmiewa na nowo życzenie Chrystusa:
Pokój wam! Pokój ludziom na całym świecie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i przynosi wszystkim pokój!...
Tak, Chrystus zmartwychwstał, a wraz z Nim
zmartwychwstała nasza nadzieja. Alleluja!" Święty Jan Paweł II

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie Mocą w codziennym życiu, Nadzieją w chwilach trudnych, Światłem, które wskazuje drogę, Niech niesie odrodzenie wiary, nadziei i miłości, napełni serca nasze pokojem i uczy wzajemnego szacunku oraz miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr. Wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia, pogody ducha.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Ks. Mieczysław

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO