Ogłoszenia - 13.09.2020

Dziś 24 niedziela zwykła. Jako wspólnota braci sióstr w wierze gromadzimy się wokół Jezusa Chrystusa, który jest źródłem łaski, miłości i pokoju. W tej wspólnocie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Przepełnieni troską o dobro naszych braci i sióstr prośmy za tych, którzy pobłądzili i zeszli z drogi wiary na bezdroża zatracenia. Dla nich błagajmy Boga o łaskę powrotu na ścieżki Bożej obecności.

OGŁOSZENIA:

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Czuwanie Fatimskie,  rozpoczniemy o godz. 15.00. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża św. Urszuli Ledóchowskiej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
b) we wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
c) w środę –wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana bp
d) w piątek 18 września Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. o godz.18.00. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego nabożeństwo o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę, 17 wrześni, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. I Komunia Święta planowana w II niedzielę maja 2021r. Spotkanie z rodzicami klas III w środę 16.09. 2020 po Mszy św. wieczornej w  kościele.

6. Od września przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania trzy klasy VII, VIII i I Szkoły Średniej. Spotkania w I czwartek godz.20.00 – adoracja i Msza Św. i I Piątek godz. 17.30 nabożeństwo i Msza Święta. Planowane Bierzmowanie początek roku 2022.

Formacja w naszej Parafii:

Pomimo pandemii, z zachowaniem przepisów sanitarnych  zaangażuj się w życie parafii! Do wyboru jest wiele możliwości. Wszystkie grupy ożywiają, ubogacają Kościół i Parafię i służą mu. Wszystkie służą rozwojowi i pogłębienia życia duchowego człowieka.
- Katecheza dla dorosłych – I niedziela po Mszy św. o godz. 8.30.
- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży  i  Schola Liturgiczna - I czwartek miesiąca godz. 19.00 oraz II, III i IV piątek.
- Zbiórka dla ministrantów w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00
- Akcja Katolicka w trzeci poniedziałek miesiąca po Mszy św. wieczornej.
- Koła Różańcowe I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 8.30

7. Od września posługę troski o czystość naszego kościoła, kaplicy i otoczenia podjęła Pani Maria Jasek. Doceniając duże doświadczenie, fachowość życzymy pomyślności, zdrowia i radości pracy w świątyni Pana.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 13.09.2020