Ogłoszenia - 11.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
11.04.2021

Orędzie dzisiejszej niedzieli mówi o tym, że Bóg jest wobec każdego człowieka pełen miłosierdzia. Staje przed nami Chrystus Zmartwychwstały, pokazuje swoje przebite ręce oraz otwarty bok. Pragnie, aby dotknęło nas Boże Miłosierdzie, które na nowo daje pełnię życia.

Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny:
• wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;
• wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich);
• biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego. W piątek przypada dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia.

Środa – Święto Chrztu Polski - zachęcam do wywieszenia flagi.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIII Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz zapraszam na godz. 21.00 na nabożeństwo aby uczcić 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w ramach projektu: Święty4ever- czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II.
Będzie też transmisja na żywo. O godz. 21.37 zapalmy świece w oknach.

W tym dniu do puszek przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie - na falach eteru jak i przez Internet - na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym.

W poniedziałek po Mszy św. zapraszam do rozebrania dekoracji Świątecznej.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Bóg zapłać za waszą hojność i serce.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 11.04.2021