„Gość oczekiwany...”

W sobotę, 20 listopada, grupa osób z naszej parafii udała się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na przedstawienie pt. „Gość oczekiwany”. Spektakl, w reżyserii Siostry Jadwigi Wyrozumnskiej, na podstawie dzieła Zofii Kossak, wykonał Zespół Teatralny działający przy Parafii pw. Św. Elżbiety w Cieszynie.  Przedstawienie ukazywało biednego chłopa, który potrafił się dzielić nawet swoim niedostatkiem, oraz bogatego młynarza, który w swojej chciwości nie zamierzał dzielić się ani ułamkiem swojego majątku. Zobaczyliśmy, w jaki sposób każdy z nich przygotowywał się na przyjście Jezusa i jaki był finał ich zmagań. Morał ze spektaklu, że warto wszystko postawić na Chrystusa, na pewno na dłuższy czas pozostanie w naszych sercach.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia „Gość oczekiwany...”