Uroczystości Odpustowe w naszej parafii

Zgodnie z tradycją, w pierwszy piątek po Oktawie Bożego Ciała, 24 czerwca, obchodziliśmy w naszej parafii odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zgromadzeni na wieczornej Mszy Świętej oddawaliśmy cześć Sercu Jezusowemu i zawierzaliśmy całą naszą parafię, przekonani o obietnicach, które Jezus nam dał za pośrednictwem św. Małgorzaty Marii Alacoque:
* Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie.
* Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.
* Będę sam ich pociechą we wszystkich smutkach i utrapieniach życia.
* Będę ich ucieczką najbezpieczniejszą w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
* Błogosławić będę wszystkim ich zamiarom i sprawom.
* Grzesznicy znajdą w Mym Sercu źródło i całe morze niewyczerpanego nigdy miłosierdzia.
* Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
* Dusze gorliwe szybko dostąpią wielkiej doskonałości.
* Zleję obfite błogosławieństwo na te domy, w których obraz Serca Mego Boskiego będzie zawieszony i czczony.
* Kapłanom dam moc zmiękczania serc najzatwardzialszych.
* Imiona osób, które rozpowszechniać będą nabożeństwo do Mego Boskiego Serca, będą w nim zapisane i na zawsze w nim pozostaną.
* Przystępującym przez 9 z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii Świętej dam łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski ani bez sakramentów świętych, a to Serce Moje stanie się dla nich ucieczką w godzinę śmierci.

26 czerwca z kolei przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową zewnętrzną. W jednym z wezwań litanii do Serca Pana Jezusa znajdują się słowa: „Gorejące ognisko miłości!” Niedzielna uroczystość przypomina nam tę prawdę, że miłość Boga do człowieka jest jak ogień, który ciągle płonie, do którego ciągle możemy się zbliżyć, by doznać jego ciepła. Był to wyjątkowy czas, gdyż świętowaliśmy Jubileusz Kapłaństwa naszych rodaków - 30-lecie ks. Stanisława Bindy oraz 25-lecie ks. Włodzimierza Caputy. Życzymy, aby Bóg obdarzył ich swoimi łaskami, otaczał opieką i umacniał w codziennej posłudze.

FOTORELACJA:
 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystości Odpustowe w naszej parafii