Ze światłem pamięci do Raciechowic

Rocznica śmierci śp. Ks. Mieczysława Grabowskiego, naszego pierwszego proboszcza, kolejny raz zawiodła nas do Raciechowic na cmentarz, gdzie spoczęło jego ciało. Nie sposób nie być tam w tym czasie i nie pochylić głowy w zadumie.

Ta sobotnia podróż, 15 października, była pięknym wspomnieniem jego osoby. Rozpoczęliśmy wizytą w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, gdzie ks. Władysław sprawował Mszę św. w intencji zmarłego. To znaczące miejsce, gdyż jak wiadomo ks. Mieczysław był wielkim propagatorem dzieła papieża Polaka. Cieszymy się, że właśnie tam mogliśmy modlić się w jego intencji.

Kolejnym punktem podróży była już wizyta na cmentarzu i złożenie wiązanek oraz zapalenie zniczy na grobach śp. Ks. Mieczysława oraz jego Ojca śp. Józefa Grabowskiego.
Czas wspólnie spędzony poświeciliśmy na wspomnienia i modlitwę.

Serdecznie dziękujemy ks. Władysławowi, że w tak piękny sposób chce pielęgnować razem z nami pamięć o ks. Mieczysławie.

FOTORELACJA:
 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ze światłem pamięci do Raciechowic