Zaproszenie

Dzień 21 lutego 2015 roku będzie dla Rocznika Błogosławionego Michała Sopoćki dniem szczególnym. Rano przyjmiemy strój duchowny, znak widocznego przyobleczenia się w Chrystusa. Wieczorem o godzinie 17.00 podczas Mszy Świętej w Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie otrzymamy urząd lektoratu, który będzie pierwszym stopniem na naszej drodze ku kapłaństwu Chrystusowemu. Będziemy czuli się mile zaskoczeni i umocnieni Waszą modlitwą i uczestnictwem w tym, tak ważnym dla nas wydarzeniu. Na czas wzmożonego przygotowania polecamy się opiece modlitewnej.

Kleryk Sławomir Pietraszko

Pragniemy uczestniczyć w tym, tak ważnym wydarzeniu. Zapisy chętnych na wyjazd do środy w zakrystii. Wyjazd 21 lutego 2015 r. (sobota) o godz.12.00 z parkingu przy kościele.

Lektor jest powołany do właściwej mu funkcji czytania słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym.

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

Św. Hieronim

„Dlatego nałóżcie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły mogli stawić opór i ostali się dzięki pokonaniu wszelkich przeszkód. Stańcie więc i przepaszcie wasze biodra prawdą, załóżcie pancerz sprawiedliwości, a na nogi włóżcie gotowość głoszenia dobrej nowiny pokoju. Zawsze miejcie tarczę wiary, dzięki której będziecie mogli gasić wszelkie ogniste pociski Złego. Przyjmijcie też hełm zbawienia oraz miecz Ducha, którym jest Słowo Boże. Przy każdej okazji módlcie się w Duchu, zanosząc prośby i błagania. W tym celu wytrwale czuwajcie na modlitwie za wszystkich świętych i za mnie, aby dane mi było słowo, gdy otworzę me usta do odważnego głoszenia tajemnicy Ewangelii, abym śmiało ją głosił, tak jak powinienem”.

Z listu do Efezjan 6,13-20

Błogosławiony Ks. Michał Sopoćko - życiorys

sopockoKsiądz Michał Sopoćko urodził się 1 listopada 1888 r., ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Wilnie i tam w 1914 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pełnił obowiązki wikariusza, kapelana wojskowego, ojca duchownego kleryków i wykładowcy uniwersyteckiego. W 1933 r. spotkał siostrę Faustynę i został jej spowiednikiem. Był pierwszym kapłanem, który uwierzył w otrzymywane przez nią objawienia. Zatroszczył się o potwierdzenie, że s. Faustyna jest osobą wiarygodną, a potem do końca swego życia propagował kult Miłosierdzia Bożego. Kazał s. Faustynie spisywać swoje prywatne objawienia, powstał z nich „Dzienniczek”. Postarał się też o namalowanie obrazu Jezusa Miłosiernego. Po zamieszkaniu w 1947 r. w Białymstoku, słowem i piórem głosił Boże Miłosierdzie. Wykazywał głęboką wiarę, heroiczną cierpliwość i miłość zwłaszcza do ludzi biednych. Dał wzór duszpasterza w niesprzyjających okolicznościach, spowiednika w sprawach trudnych, głosiciela Ewangelii różnym narodom. Jan Paweł II uwieńczył dzieło ks. Michała, gdy ustanowił II Niedzielę Wielkanocną niedzielą Miłosierdzia, siostrę Faustynę wpisał w poczet świętych i wyłożył w encyklice Dives in misericordia, jak należy rozumieć Miłosierdzie Boga w Nim samym i w relacji do świata. (Katolik.pl)

Ks. Michał Sopoćko - spowiednik s. Faustyny i orędownik Bożego Miłosierdzia - został wyniesiony na ołtarze 28 września 2008r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W świątyni tej złożone są doczesne szczątki ks. Sopoćki.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Zaproszenie