Obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję

„Obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję” - to fragment jednego z siedmiu psalmów pokutnych, którego autorstwo przypisane jest królowi Dawidowemu, błagającemu o miłosierdzie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające w Diecezji Bielsko-Żywieckiej już po raz XIX zorganizowało Konkurs Poezji Religijnej. Młodzież KSM, pragnie aktywnie włączyć się w przeżywanie „Roku Nawrócenia” - ogłoszonego przez Konferencję Episkopatu Polski, poprzez recytacje poezji zachęca do refleksji nad tematem nawrócenia lub inaczej: powstania ze słabości i grzechów.

Eliminacje okręgowe odbyły się 14 kwietnia 2015 r. w Domu Katolickim im. Jana Pawła II w Żywcu.

W eliminacjach uczestniczyły dzieci naszej Parafii z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie wraz z opiekunem ks. Mieczysławem.

• Kowalska Wiktoria kl. II – „Spieszmy się kochać” - Ks. J. Twardowski
  • Jakubiec Dagmara kl. IV – „Wyjaśnienie” – Ks. J. Twardowski