Królowo Różańca Świętego

Papież Klemens XI wprowadził cześć dla Najświętszego Różańca w całym Kościele powszechnym. Natomiast Papież Leon XIII wpisał do Litanii Loretańskiej wezwanie : „Królowo Różańca Świętego, módł się za nami”, a nieco później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Przez cały październik oddawaliśmy cześć Panu Bogu przez rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Marii. Rozważaliśmy tajemnice: radosne, światła, bolesne i chwalebne. Różaniec prowadziły Róże różańcowe, grupy parafialne, dzieci, młodzież i dorośli.

Różaniec jest sumą naszej wiary. Na końcu różańca wisi krzyż. Na „krzyżu” odmawiamy „Wierzę w Boga". To jest nasza nauka wiary.

Tradycyjnie już w naszej Parafii na zakończenie nabożeństw różańcowych udajemy się do przydrożnych kapliczek. W tym roku udaliśmy się do kapliczek umieszczonych w Słotwinie nad kościołem, rozważając fragmenty Pisma Świętego, odmawiając różaniec i śpiewając pieśni.. Rozpoczęliśmy przy kapliczce św. Jana z Kęt, następnie zatrzymywaliśmy się przy kapliczkach: Matki Bożej Częstochowskiej, Serca Pana Jezusa, Niepokalanej, Św. Antoniego i Matki Boskiej Niepokalanie Poczęcie.

Składam podziękowanie za liczny udział i troskę o przydrożne kapliczki.

Ks. proboszcz.

ZDJĘCIA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Królowo Różańca Świętego