Wizyta św. Mikołaja w naszym kościele

6 grudnia to dzień, w którym obchodzimy wspomnienie Świętego Mikołaja. Mikołaj ma wtedy bardzo dużo pracy i obowiązków, dlatego do naszej parafii zawitał już dwa dni wcześniej. Zaproszony został przez Księdza Mieczysława oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

4 grudnia po wieczornych roratach w kościele w Słotwinie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Mikołaj przyjechał do nas na swoim Mikoskuterze, ponieważ gdy nie ma śniegu, podróż saniami jest niemożliwa. Młodzież opowiedziała historię biskupa z Miry. Święty po śmierci swoich rodziców podjął działalność na rzecz ubogich. Okazywał innym swoje dobre serce, dlatego Bóg otworzył mu niebo i Mikołaj został świętym.

Dzieci z naszej parafii odpowiadały na pytania Mikołaja, wykazując się przy tym ogromną wiedzą na jego temat. Grudniowy gość bardzo się ucieszył słysząc poprawne odpowiedzi, dlatego postanowił obdarować dzieci prezentami. Dla dorosłych święty także przygotował mały prezent. Z pomocą przyjaznych diabłów obdarował każdego egzemplarzem katolickiego czasopisma. Gdy Mikołaj rozdał już wszystkie podarunki, musiał niestety opuścić naszą parafię, ale obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

ZDJĘCIA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA