Uroczystość, Jubileusz i Rocznice

We wtorek, 8 grudnia 2015 r. obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja od początku swojego istnienia była wolna od grzechu pierworodnego, który na skutek grzechu pierwszych rodziców przeszedł na wszystkich ludzi.

W tym dniu, zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka zawartym w bulli Misericordiae vultus, w całym Kościele powszechnym rozpoczął się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Będziemy go przeżywać pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec.

W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, w sześciu kościołach jubileuszowych naszej diecezji, zostaną uroczyście otwarte Bramy Miłosierdzia. Są to: Katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej; Konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu; Kościół św. Macieja w Andrychowie; Kościół św. Marii Magdaleny w Cieszynie; Kościół św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu; Kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

Również tego dnia obchodziliśmy w naszym kościele 7. rocznicę erygowania naszej parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 75. rocznicę wysiedlenia mieszkańców naszej parafii. Po komunii odśpiewaliśmy uroczyste „Te Deum”, które było dziękczynieniem za powstanie parafii. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 udaliśmy się pod Krzyż Misyjny i Pomnik upamiętniający wysiedlonych. Modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszko i św. Jana Pawła II. Złożyliśmy wiązanki pod Pomnikiem i oddaliśmy hołd.

Podziękowanie: Panu Wójtowi Gminy Lipowa, Radnym, Pani Sołtys, Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Prezesom: OSP w Słotwinie, KGW, LKS „Sokół”, Panu Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej, Pani z redakcji z „Gościa Niedzielnego”, Pani prowadzącej blog „Lipowa i okolice” oraz licznie zgromadzonym wiernym - Ks. Proboszcz.

O godz. 19.00 w OSP w Słotwinie odbył się Wieczór Patriotyczny. Występ słowno-muzyczny młodzieży, występ członków żywieckiego Klubu Miłośników Oręża Polskiego „Lech”, pokaz filmu i wspomnienia.

ZDJĘCIA:

DSCN5024  DSCN5025  DSCN5030

DSCN5046  DSCN5052  DSCN5068

Zobacz również: http://lipowaiokolice.blogspot.com/2015/12/75rocznica-wysiedlenia-mieszkancow-na.html

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość, Jubileusz i Rocznice