Adwent - 2015

Tegoroczny Adwent zbiega się z dwoma ważnymi wydarzeniami. W kościele polskim 1050 rocznica chrztu Polski, a w kościele powszechnym Jubileuszowy Rok Miłosierdzia ogłoszony 8 grudnia przez papieża Franciszka.

Mały Gość Niedzielny w materiałach duszpasterskich pt. „Drzewo życia, Chrzest źródłem miłosierdzia” łączy dwa ważne dla Kościoła wydarzenia. Najpierw sięga do początków chrześcijaństwa w Polsce, do wielkich świętych (m.in. św. Jacek, św. Wojciech, św. Jadwiga), chce pokazać uczestnikom Rorat, że od kiedy Bóg jest obecny w naszym narodzie, od kiedy nasi władcy zawierzyli Polskę Panu Bogu, nasz kraj jest ważnym punktem na mapie Europy, a nawet świata.

Na Roratach poznajemy św. Jana Pawła II i św. Faustynę i Jej orędzie wielkiego miłosierdzia Bożego, przekazane przez nią całemu światu i zachętę by poprzez konkretne uczynki iskra Bożego miłosierdzia rozpalana była wciąż i podtrzymywana w codziennym życiu. (por. Materiały duszpasterskie na roraty).

DSCN5074  DSCN5079  DSCN5081  DSCN5083

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Adwent - 2015