Dożynki w naszej parafii

W niedzielę, 8 września przeżyliśmy w naszej Parafii Dziękczynienie za tegoroczne zbiory – Dożynki.

„Błogosławiony jesteś, Panie, Boże wszechświata, bo dzięki Twojej hojności otrzymaliśmy chleb, owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, który tobie ofiarujemy, aby stał się dla nas chlebem życia”. Słyszymy te słowa podczas każdej Mszy świętej, Eucharystii. Eucharystia to dziękczynienie. Uczestnicząc we Mszy świętej dziękowaliśmy za wszystkie plony, a szczególnie za pomnażanie ziarna, bez których nie byłoby nie tylko naszego chleba powszedniego, ale także tej „hostii małej” co się staje Ciałem Chrystusa.

Uczestnicząc we Mszy św. dożynkowej, dziękowaliśmy Bogu za to, co już od Niego otrzymaliśmy, modliliśmy się o dalsze błogosławieństwa i prosiliśmy Boga by łaską nagradzał wszystkich pracujących na roli.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA 

Relacja oraz obszerna galeria znajduje się również tutaj i tutaj.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Dożynki w naszej parafii