Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Syn Boży wierny swemu posłaniu aż do śmierci, został przez Boga wskrzeszony do życia. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas, ludzi, poprzez ofiarę Jego Syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstałego powołani do życia.

OGŁOSZENIA:

1. Święta Paschalne są czasem Chrystusa który Zmartwychwstaje, aby przekonać nas że jest Bogiem, któremu warto wierzyć, któremu warto zaufać i którego warto kochać. Życzę radosnych dni świątecznych, obfitych w pokój, dobro i nadzieję.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia, Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i KUL.

3. Zapraszam na pierwsze nabożeństwo Drogi Światła umieszczonej na placu kościelnym w piątek o godz. 17.15. Droga Światła – to nabożeństwo, podczas którego, podobnie jak podczas Drogi Krzyżowej, rozważa się 14 stacji, tylko że tym razem dotyczących wydarzeń po zmartwychwstaniu. O prowadzenie tego nabożeństwa proszę Parafialna Radę Duszpasterską (w zakrystii są przygotowane książeczki). W piątek 26 kwietnia zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci i rodziców wyjeżdżających na Błękitną Szkołę do Darłowa.

4. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość ucałowania relikwii Świętej s. Faustyny. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. W tym dniu składka przeznaczona jest na cele charytatywne.

5. Potwierdzamy udział w Pielgrzymce na nocne czuwanie do Częstochowy z 16/17 czerwca (z niedzieli na poniedziałek). Zapisy w zakrystii - nie zwlekajmy…!

6. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w środę o godz. 17.00.

7. Dziękuję:
- Pocztom sztandarowym: Straży, LKS „Sokół”, niosącym baldachim, feletrony, obrazy, świece. Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Pani Wiesławie, Kołu Gospodyń Wiejskiej, Orkiestrze, Animatorom, Lektorom i Ministrantom za poświęcony czas. Bóg zapłać!
- Tym którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański; Paniom: Marii, Katarzynie, Karolinie, Wiesławie oraz Panom: Kacprowi, Janowi, Klemensowi. Pani Wiesławie Śliwa za podarowany kwiat do grobu, za kwiaty podarowane na ołtarz Rodzinie PP. Gilowscy i Śliwa. Grób Pański zaprojektowany i wykonany i wciąż upiększany przez Panów: Ryszarda i Michała Wolny.
- Strażakom za trud  czuwania przy Grobie Pańskim. To podziękowanie kieruję na ręce Pana Prezesa Jan Bindy i Naczelnika Straży Pana Marcina Jakóbiec. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam czas poświęcony. I wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogliśmy przeżyć: godnie i pobożnie te dni
- Za złożoną ofiarę  kościół, na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać! Dziękuje wszystkim składającym ofiarę duchową, ofiarując cierpienia w intencji naszej Parafii, bądź to ofiarę pieniężną do Księgi Ofiarodawców lub na konto. Każda ofiara jest odnotowana w Księdze finansów.

Wszystkim, za wielką troskę o przeżycie Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego