Młodzież KSM na rekolekcjach

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej co roku organizuje rekolekcje dla swych członków. Tradycyjnie nasz słotwiński oddział miał na nich swoich przedstawicieli.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w Ośrodku Caritas w Szczyrku-Czyrnej w dniach od 13 do 15 grudnia. Tematem przewodnim było ZAUFANIE – do Boga, do drugiego człowieka i do samego siebie. I jak ufać pokazywał prowadzący – ksiądz Wojciech Pal.

Był to czas wspólnej modlitwy, konferencji, warsztatów i bycia razem. W rekolekcjach wzięło udział aż 40 osób z 8 oddziałów. Byli obecni członkowie: KSM w Czańcu, KSM w Andrychowie, KSM w Dankowicach-Starej Wsi, KSM w Rzykach, KSM w Lipowej, KSM w Żywcu-Sporyszu, KSM w Pogórzu no i KSM w Słotwinie.

Za motto tegorocznego spotkania można uznać cytat św. Teresy od Jezusa, który pojawił się podczas konferencji i idealnie podsumował czas rozważań:

„Niech nic cię nie smuci, niech nic cię nie przeraża, wszystko mija, lecz Bóg jest niezmienny. Cierpliwością osiągniesz wszystko; Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy. Solo Dios basta!”.

 

ZDJĘCIA Z REKOLEKCJI KSM

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Młodzież KSM na rekolekcjach